Koszyk
×
0

Naturalne Skory Owcze

Darmowa wysyłka już od 200 zł !! Wszystkie skóry zamówione do 14:00 wysyłamy tego samego dnia !

Furryman
Blog

Jak pielęgnować skóry owcze?

Są obecne w naszych domach od lat, często przekazywane z pokolenia na pokolenie. W formie dywanów, tapicerek na stołki czy ozdób dekorujących salon. By zachwycać, muszą mieć nienaganny wygląd. Zastanawiasz się, jak pielęgnować skóry owcze? Co zrobić, by przedłużyć ich funkcjonalność i zadbać o estetyczną przykuwającą uwagę prezentację? Sprawdź nasz poradnik!

Wietrzenie i szczotkowanie – regularna pielęgnacja

Regularność – skóry owcze bardzo lubią systematyczną pielęgnację. Najprostszą metodą jest szczotkowanie włosia – minimum raz w tygodniu. Należy zadbać o tradycyjny grzebień lub szczotki wykorzystywane do pielęgnacji zwierząt. Właściwe narzędzie pozwoli, pasmo po paśmie, delikatnie wyczesać włosie. Warto również zadbać o regularne wietrzenie materiału. Kontakt ze świeżym powietrzem i słońcem jednocześnie pomoże w pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów i w naturalny sposób odświeży skórę.

Pranie na sucho czy na mokro?

Na dywanach lubią osiadać piasek, okruszki i niewidoczny dla gołego oka kusz. By się ich pozbyć można delikatnie wytrzepać owczy chodnik, a następnie odświeżyć go. W tym celu należy użyć specjalnych produktów przeznaczonych do pielęgnacji tego materiału. W zależności od typu włosia – czy jest naturalne, czy farbowane, wybierzemy inny specyfik. Pranie może odbywać się na sucho lub na mokro, ale po żadnym pozorem nie wolno skór owczych wrzucać do pralki! W przypadku wybrania metody na mokro, należy uważać, by nie przemoczyć tworzywa. Następnie suszy się je w temperaturze pokojowej. Zabieg kończy proces szczotkowania, który przywróci dywanowi lub innemu dodatkowi puszystość.

Nie bój się szukać pomocy u specjalistów!

Masz wątpliwości, jak wyczyścić skórę owczą? Jeśli obawiasz się, że uszkodzisz materiał, warto oddać go w ręce pracowników pralni chemicznej. Zadbają o to, by puchata piękność – w postaci narzuty czy wspomnianego już dywanu, nie straciła na jakości. Odpowiednio dobiorą metodę czyszczenia oraz produkty do pielęgnacji, a tekstylia odzyskają utracone puszystość i elegancki wygląd.

No products in the cart.